osteopatia

Serdecznie zapraszam

mod header wizyta

Osteopatia narządów trzewnych

 

osteopatia trzewna


W wyniku urazu lub stresu, (braku ruchu, napięcia mięśniowe‐powięziowego) narządy wewnętrzne w naszym ciele oraz tkanki wokół nich mogą ulec napięciu. Założeniem technik trzewnych – osteopatia wisceralna ‐ jest znalezienie wspomnianych napięć i przywrócenie harmonii pomiędzy narządami wewnętrznymi, a pozostałymi strukturami ciała.

Leczenie

Techniki manualne stosowane w osteopatii trzewnej, mają na celu przywrócenie właściwych zależności pomiędzy funkcją i strukturą organów wewnętrznych oraz układem nerwowym, szkieletowym, mięśniowym i powięziowym. W leczeniu osteopatycznym wykorzystuje się dwa rodzaje technik manualnych:

  • bezpośrednie, które polegają na mobilizacji danego narządu wewnętrznego
  • pośrednie, które polegają na delikatnym ułożeniu ręki, w celu wyczucia i unormowania wszelkich niewłaściwych napięć w obrębie narządów wewnętrznych

Efekt leczenia w osteopatii trzewnej W wyniku zastosowania odpowiednich metod, osteopata jest w stanie zlikwidować dysfunkcje w obrębie organów wewnętrznych, przywrócić prawidłową ruchomość, elastyczność i napięcia tkanek wokół danego narządu, a tym samym spowodować lepsze jego ukrwienie.

Wizyta u osteopaty – jak się przygotować?

Podobnie jak w przypadku wizyty u lekarza, należy zabrać ze sobą dokumentację związaną z dotychczasowym leczeniem, zdjęcie RTG lub inne badania. Na kilka godzin przed spotkaniem należy unikać obwitego posiłku, alkoholu oraz leków osłabiających koncentracje.

 Majchrzycki_-_Terapia_manualna_narzadow_trzewnych.pdf

ćwiczenia

Zobacz dedykowany zestaw ćwiczeń

Osteopatia

Człowiek to jedność

PIERWSZA WIZYTA

zobacz dedykowany zestaw ćwiczeń

O mnie

dr n. med., osteopata, terapeuta manualny, fizjoterapeuta

Szkolenia

Serdecznie zapraszam na warsztaty

TERAPIA

Indywidualne podejście do dysfunkcji pacjenta

O mnie

dr n. med., osteopata, terapeuta manualny, fizjoterapeuta

Korekcja kręgosłupa szyjnego przy ścianie

Utrzymanie pozycji przy ścianie

Rozciąganie barków

Wzmacnianie mięśni nóg w pozycji stojącej

Ćwiczenie skanowanie ciała