Bóle stawów

 

IMG 7545 700x300px


Objawy

Bóle kostno‐stawowe są zgłaszane przez pacjentów w każdym wieku, zarówno przez osoby młodsze, jak i seniorów. Dolegliwości bólowe dotyczą zwykle struktur aparatu okołostawowego, między innymi: torebki stawowej, więzadła, kaletki maziowej, ścięgna, mięśni, powięzi, kości lub tkanki podskórnej i skóry.

Przyczyna

Bóle stawów mogą być związane z przeciążeniem ścięgien, więzadeł lub torebek stawowych w wyniku wytężonej pracy fizycznej lub ćwiczeń. Często występują w przypadku zwyrodnień, chorób reumatycznych lub zmian zapalnych, spowodowanych infekcją organizmu.

Leczenie

W przypadku bólu stawów, leczenie osteopatyczne polega na zastosowaniu charakterystycznych technik manualnych, potocznie i niefachowo zwanych "nastawianie". To specjalistyczna i odpowiednio dobrana terapia, której efektem jest wyleczenie dysfunkcji w obrębie struktur narządu ruchu.

Wizyta u osteopaty – jak się przygotować?

Podobnie jak w przypadku wizyty u lekarza, należy zabrać ze sobą dokumentację związaną z dotychczasowym leczeniem, zdjęcie RTG lub inne badania. Na kilka godzin przed spotkaniem należy unikać obwitego posiłku, alkoholu oraz leków osłabiających koncentracje.

ćwiczenia

Zobacz dedykowany zestaw ćwiczeń

Osteopatia

Człowiek to jedność

PIERWSZA WIZYTA

zobacz dedykowany zestaw ćwiczeń

O mnie

dr n. med., osteopata, terapeuta manualny, fizjoterapeuta

Szkolenia

Serdecznie zapraszam na warsztaty

TERAPIA

Indywidualne podejście do dysfunkcji pacjenta

O mnie

dr n. med., osteopata, terapeuta manualny, fizjoterapeuta

Publikacje

Korekcja kręgosłupa szyjnego przy ścianie

Zginanie grzbietowe i podeszwowe stopy

Ćwiczenie - medytacja, uważność, koncentracja

Ćwiczenie „worek z piaskiem”